שם הסדנה: הגנה עצמית

10 דרכים יעילות במיוחד להגן על עצמנו ולחזור הביתה בשלום

 1. תנועה נכונה - לזוז ב 45 מעלות.
 2. יציבה, עמדות קרב ומבט.
 3. הוצאת היריב משיווי המשקל.
 4. מכות חוזרת.
 5. שימוש במכות כבדות כתפיים חופשיות ורצפים.
 6. איתור איזורי העוצמה בגוף ולימוד השימוש הנכון בהם.
 7. שימוש בחפצים יומיומיים כנשק.
 8. יצירת אמצעי הגנה מחפצים שאינם נראים כנשק.
 9. ללמוד להסתיר את אמצעי ההגנה שיש לנו משדה הראיה של התוקף.
 10. ערנות סביבתית. גישת הזירה .
 ועוד.....

ארבעה סוגי סדנאות להגנה עצמית:
 1. הגנה עצמית לנשים - סדנת טעימה.
 2. מבוא להגנה עצמית - 10 הדרכים.
 3. מבוא להגנה עצמית לצוות הרפואי.
 4. קורס בהגנה עצמית לנשים 6, 10 ויותר מפגשים.

הגנה עצמית לנשים - סדנת טעימה בת שעה/שעה וחצי או קורס. התמחות מיוחדת בהוראת נשים! בניית סדנה/קורס המיועדים לאפשר לכל אישה לזהות את איזורי העוצמה שלה ולגלות מרחב גדול של אפשרויות פעולה והעמדה עצמית מיטבית במצבי סיכון. מיועד בעיקר לנשים שאינן מתענינות בהכרח באמנות לחימה, אך פתוחות מספיק להפנים עקרונות ודרכים שישפרו משמעותית את סיכויים להתמודד במצבים של איום פיזי עליהם או על יקיריהם.

מבוא להגנה עצמית - 10 הדרכים סדנה ממוקדת המאפשרת הכרות ותרגול של 10 דרכים יעילות להגנה עצמית. מבוססת על העקרונות והטכניקות המיוחדות של אמנות הלחימה נינג'יצו.

מבוא להגנה עצמית לצוות הרפואי. בית חולים ומרפאות הם מקומות של המיועדים לטיפול רפואי והחלמה ולא זירות קרב. כאשר חברי הצוות הרפואי מותקפים עליהם לתת את הדעת לא רק לשלומם ולהשרדותם העצמית אלא גם לדאוג לשלומם ושלמותם של החולים השוכבים או הנוכחים בחדר או במזדרון, לציוד הרפואי היקר והחיוני לשלום החולים, ולאמצעים רפואיים שונים העלולים לשמש כנשק לא יפלו לידיו של תוקף מסוכן חסר לב ו/או היגיון. בנוסף לכך הבריאות והכשירות של הצוות הרפואי היא תנאי הכרחי כדי שהחולים יטופלו ויבריאו אף הם. בתנאים מיוחדים אלו של זירת ההתמודדות והמחויבות לתפקוד, נדרשת הכנה מיוחדת של הצוות הרפואי ותרגול שאינו מסתכם אך ורק בהכשרת האדם היחיד להגן על עצמו, אלא בבנית והכשרת הצוות הרפואי כולו לתפקוד כצוות גם במקרה של גילוי אלימות ולא רק כחלק מהמאמץ המשותף לטפל בחולים.

על המרצה: עופר כהן, מ.א בפילוסופיה, ב.א בפסיכולוגיה ומדעי המחשב, דאן 6 מוסמך מיפן בנינג'יצו ומורה לטאי צ'י. מחבר הספרים, "טאי צ'י ועוד אוצרות", "מי קורא שירים לאט", בתהליכי כתיבה מתקדמים של הספרים: "במחשבה קדימה – פרקים בחשיבה ישומית", "ניהול כאמנות לחימה", "לא להיות קורבן", "מה חשוב", "הגנה עצמית לנשים", מחבר מאמרים רבים, עורך האתר www.tai-chi-book.com , מאמן, מ